Nya böcker

660739
Av: Gép
Av: Chambon, Edith
661230
Av: Säfström, Elin
660742
Av: Susso, Jali Madi
660741
Av: Schjødt Larsen, Bjarke
660738
660737
Av: Drewsen, Annelie
661584
Av: Melin, Mårten
660854
Av: Lundberg Hahn, Kerstin
661204
Av: Roxberg, Ester
660740
Av: Nygren, Maria
660001
Av: Bach, Tamara
659992
Av: Power, Rory
660198
Av: Johansson, Cecilia
659991
Av: Backe Åstot, Moa
653272
Av: Farshin, Melody
654680
Av: Cotterill, Jo

Regnbågshyllan

Regnbågshyllan

Här hittar du tips på böcker och andra medier med HBTQ-perspektiv för alla åldrar.

Fler tips

Här hittar du tipslistor på olika teman!

Språk

Pyssel & poesi

Ålder 3-16 år
Kristianstads stadsbibliotek

Startdatum: 2021-02-22
Slutdatum: 2021-02-26

Take away-böcker

Ålder 0-16 år
Tollarps bibliotek

Startdatum: 2021-02-22
Slutdatum: 2021-02-26

Take away-böcker

Ålder 0-16 år
Vä bibliotek

Startdatum: 2021-02-22
Slutdatum: 2021-02-26

Poesidag: Johanna Wester

Workshop: Cut-up poesi
Osby bibliotek
kl 14

Startdatum: 2021-04-21

Poesidag: Kristofer Flensmarck

Författarbesök
Osby bibliotek
kl 18

Startdatum: 2021-04-21
Gå till första sidan   Gå till föregående sida   1 2 Gå till nästa sida   Gå till sista sidan  

Vi jobbar här

Sara Faijersson profilbild

Bromölla 
Sara Faijersson
0456-82 23 87
sara.faijersson@bromolla.se


Foto Evelina Joëlson

Hässleholm
Evelina Estefors
0451-26 71 12
evelina.estefors@hassleholm.se


Josefin Andersson

Hörby
Josefin Andersson
0415-37 84 53
josefin.andersson@horby.se


Kristianstad
Pernilla Ragnarsson
044-13 67 09
pernilla.ragnarsson@kristianstad.se 


Foto på Isebell Malm

Osby
Isebell Johnsson
0479-52 82 10
isebell.johnsson@osby.se


Foto: Tina Andersson

Östra Göinge
Tina Andersson
044-775 64 25
tina.andersson@ostragoinge.se