Nya böcker

676116
Av: Åberg, Daniel
676115
Av: Jakobsson Lund, Anna
675877
Av: Gordan, Kajsa
675998
Av: Lindeberg, Minna
675253
Av: Henriksson, Therese
674866
Av: Lindström, Christina
674857
Av: Frey-Skøtt, Emma
675094
Av: Stoker, Bram

Res i böckernas värld

646111
Av: Wegelius, Jakob
545127
Av: Östnäs, Elisabeth
541294
Av: Wahldén, Christina
544505
Av: Ekensten, Ann-Charlotte
533754
Av: Östnäs, Elisabeth
513141
Av: Wahldén, Christina
476121
Av: Nordin, Sofia
440795
Av: Eriksson Sandberg, Moa
456894
Av: Wegelius, Jakob
126075
Av: Pohl, Peter
345488
Av: Naumann, Cilla
217153
Av: Levlin, Kurt
243236
Av: Manieri, Tony
265619
Av: Dahlgren, Sölve
248277
Av: Manieri, Tony
56358
Av: Lönnebo, Mattias
61950
Av: Dahlgren, Sölve
62881
Av: Johansson, KG
89949
Av: Johansson, KG
26384
Av: Dahlgren, Sölve

Nu är den här!

Barn- och ungdomsbokskatalogen 2021/22 med bästa boktipsen! Bläddra i Ungdelen här.

 

Let the Gaming begin!

Utmana släkten på TV-spel. Här får du tips på spel som finns att låna.

Bokcirkel för unga

Läs och diskutera boken Unga kvinnor av Louisa May Alcott med oss. Nästa träff är 8/2!

Fler tips

Här hittar du tipslistor på olika teman!

Språk

Poddcast

Kulturpunkten Bromölla

kl 15.30

Startdatum: 2022-02-04

Bokcirkel för unga

Ålder 13-19 år
Kristianstads stadsbibliotek
kl 17-18

Startdatum: 2022-02-08

Poddcast

Kulturpunkten Bromölla

kl 15.30

Startdatum: 2022-02-11

Prova på släktforskning

Ålder 13-18 år
Vä bibliotek
kl 10-12.30

Startdatum: 2022-02-22

Skriv-workshop

Från 9 år

Kulturpunkten Bromölla

kl 10

Startdatum: 2022-02-23

Vi jobbar här

Sara Faijersson profilbild

Bromölla 
Sara Faijersson
0456-82 23 87
sara.faijersson@bromolla.se


Foto Evelina Joëlson

Hässleholm
Evelina Estefors
0451-26 71 12
evelina.estefors@hassleholm.se


Josefin Andersson

Hörby
Josefin Andersson
0415-37 84 53
josefin.andersson@horby.se


Kristianstad
Pernilla Ragnarsson
044-13 67 09
pernilla.ragnarsson@kristianstad.se 


Foto på Isebell Malm

Osby
Isebell Johnsson
0479-52 82 10
isebell.johnsson@osby.se


Foto: Tina Andersson

Östra Göinge
Tina Andersson
044-775 64 25
tina.andersson@ostragoinge.se