Nya böcker

653183
Av: Rävås, Emma
654556
Av: Riggs, Ransom
654603
Av: Gép
Av: Chambon, Edith
655227
Av: Susso, Eva
653651
Av: Søndergaard, Marianne Randel
653761
Av: Nordin, Magnus
Av: Gabel, Lars
654219
Av: Fager, Anders
Av: Bergting, Peter
653882
Av: Clausen, Julie
653336
Av: Bjärbo, Lisa
Av: Lindbäck, Johanna
Av: Ohlsson, Sara
653813
Av: Halling, Thomas
653656
Av: Jönsson, Camilla
651210
653021
Av: Bredow, Katarina von
653655
Av: Lundberg Hahn, Kerstin
653589
Av: Meyer, Stephenie
653650
Av: Karlsson, Helena
652795
Av: Jedvik, Hanna
653392
Av: Cotterill, Jo
653017
Av: Snæbjörn Arngrímsson
653143
Av: Mafi, Tahereh

Bästa berättelsen 2020

Nu är vinnarna i årets skrivtävling utsedda! Se vilka de är och läs deras texter här.

 

Kärlek med förhinder

Hur svårt kan det vara?

Regnbågshyllan

Regnbågshyllan

Här hittar du lästips, fakta och romaner, för unga och vuxna.

Fler tips

Här hittar du tipslistor på olika teman!

Språk

Bokcafé för unga

Sibbhults ungdomsgård
kl 16-17

Startdatum: 2020-10-07

Bokcafé för unga

Sibbhults ungdomsgård
kl 16-17

Startdatum: 2020-10-21

Tropiska rum

Osby bibliotek

Startdatum: 2020-10-24

Skaparverkstad: Regnbågsfestival

Lönsboda bibliotek
kl 14-16

Startdatum: 2020-10-27

Teknikhäng

VR och robotar
Tyringebibliotek
kl 15-17

Startdatum: 2020-10-28
Gå till första sidan   Gå till föregående sida   1 2 3 Gå till nästa sida   Gå till sista sidan  

Vi jobbar här

Bromölla 
Sara Faijersson
0456-82 23 87
sara.faijersson@bromolla.se


Foto Evelina Joëlson

Hässleholm
Evelina Estefors
0451-26 71 12
evelina.estefors@hassleholm.se


Josefin Andersson

Hörby
Josefin Andersson
0415-37 84 53
josefin.andersson@horby.se


Kristianstad
Pernilla Ragnarsson
044-13 67 09
pernilla.ragnarsson@kristianstad.se 


Foto på Isebell Malm

Osby
Isebell Johnsson
0479-52 82 10
isebell.johnsson@osby.se


Foto: Tina Andersson

Östra Göinge
Tina Andersson
044-775 64 25
tina.andersson@ostragoinge.se