Nya böcker

668259
Av: McGee, Katharine
669831
Av: Thor, Annika
669445
Av: Loenberg, Kerstin
668198
Av: Magorian, Michelle
665174
Av: Åkerström, Linda
665614
Av: Lannebo, Charlotta
667056
Av: Riordan, Rick
664954
Av: Sten, Camilla
667042
Av: Collins, Suzanne
665610
Av: Gordan, Kajsa
Av: Nordin, Sofia
664953

Manga och manhwa!

Här hittar ni listor över era favoritmanga- och manhwaserier.

Enklare matlagning

Snabba, enkla och riktigt goda tips! 

Sommarboken

Läs 6 böcker på sommarlovet och få en bok och en liten present. För alla mellan 0-18 år.

Fler tips

Här hittar du tipslistor på olika teman!

Språk

Sommarboken

Ålder 0-18 år
SNOKA-biblioteken

Startdatum: 2021-06-11
Slutdatum: 2021-08-31

Sommarboktips

Ålder 0-18 år
Digitala tips

Startdatum: 2021-06-11
Slutdatum: 2021-08-31

Hämta en pysselpåse

Från ca 8 år
Hörby bibliotek

Startdatum: 2021-06-16
Slutdatum: 2021-08-18

Skapa berättelser i Scratch

Ålder 10-18 år
Önnestads bibliotek
kl 10-11.30

Startdatum: 2021-08-09

Digital bokcirkel för unga

Ålder 13-15 år
Digital träff
kl 17-18

Startdatum: 2021-08-31
Gå till första sidan   Gå till föregående sida   1 2 Gå till nästa sida   Gå till sista sidan  

Vi jobbar här

Sara Faijersson profilbild

Bromölla 
Sara Faijersson
0456-82 23 87
sara.faijersson@bromolla.se


Foto Evelina Joëlson

Hässleholm
Evelina Estefors
0451-26 71 12
evelina.estefors@hassleholm.se


Josefin Andersson

Hörby
Josefin Andersson
0415-37 84 53
josefin.andersson@horby.se


Kristianstad
Pernilla Ragnarsson
044-13 67 09
pernilla.ragnarsson@kristianstad.se 


Foto på Isebell Malm

Osby
Isebell Johnsson
0479-52 82 10
isebell.johnsson@osby.se


Foto: Tina Andersson

Östra Göinge
Tina Andersson
044-775 64 25
tina.andersson@ostragoinge.se