Nya böcker

671317
Av: Thomas, Angie
672833
Av: Berglund, Helena
672449
Av: Renklint, David
672777
Av: Forsmark, Ann-Sofi
672775
672450
Av: Salameh, Sannah
672031
Av: Niclas Christoffer
673012
Av: Landahl, Hanna
672063
Av: Kieri, Katarina
672064
Av: Lindström, Christina
671316
Av: Cashore, Kristin
671027
Av: Säfström, Elin
671235
Av: Fabricius, Josefin
671029
671564
Av: Cederlund, Charlotte
672141
Av: Nordin, Sofia
669854
Av: Smy, Pam
671234
Av: Alehed, Andreas

Ett mord har begåtts

Kan du lista ut vem som är mördaren?

Bokcirkel för unga

Gillar du att läsa och prata om böcker? Läs Patrik Lundbergs Gul utanpå med oss. Vi ses 19/10!

Manga och manhwa!

Här hittar ni listor över era favoritmanga- och manhwaserier.

Fler tips

Här hittar du tipslistor på olika teman!

Språk

GPS-quiz

Kulturkvarteret Kristianstad

Startdatum: 2021-10-11
Slutdatum: 2021-10-17

Teknikjakten

Digitalt evenemang

Startdatum: 2021-10-11
Slutdatum: 2021-10-31

Bokcirkel för unga

Ålder 13-19 år
Kristianstads stadsbibliotek
kl 17-18

Startdatum: 2021-10-19

Trolleriföreställning

Hästveda bibliotek

kl 10.15

Startdatum: 2021-10-26

Läslovsboken

Ålder 0-18 år
SNOKA-biblioteken

Startdatum: 2021-11-01
Slutdatum: 2021-11-07
Gå till första sidan   Gå till föregående sida   1 2 Gå till nästa sida   Gå till sista sidan  

Vi jobbar här

Sara Faijersson profilbild

Bromölla 
Sara Faijersson
0456-82 23 87
sara.faijersson@bromolla.se


Foto Evelina Joëlson

Hässleholm
Evelina Estefors
0451-26 71 12
evelina.estefors@hassleholm.se


Josefin Andersson

Hörby
Josefin Andersson
0415-37 84 53
josefin.andersson@horby.se


Kristianstad
Pernilla Ragnarsson
044-13 67 09
pernilla.ragnarsson@kristianstad.se 


Foto på Isebell Malm

Osby
Isebell Johnsson
0479-52 82 10
isebell.johnsson@osby.se


Foto: Tina Andersson

Östra Göinge
Tina Andersson
044-775 64 25
tina.andersson@ostragoinge.se