Asset Publisher


Måndag – jämna veckor 

10/1, 24/1, 7/2, 21/2, 7/3, 21/3, 4/4, 2/5, 16/5, 30/5, 13/6

Ängslyckans förskola
13.00 - 13.20

Rinkaby skola
13.30 - 14.05

Nyehusen : Furubodavägen 85
14.30 - 14.55

Furuboda : kursgården
15.05 - 16.05

Åhuskärr : Grahns maskinstation
16.25 - 16.40

Maglehem : torget
17.00 - 18.00

Yngsjö : affären
18.25 - 18.45
 

Måndag – udda veckor

17/1, 31/1, 14/2, 28/2, 14/3, 28/3, 11/4, 25/4, 9/5, 23/5

Helgedals förskola
08.50 - 09.15

Björkets förskola
09.35 - 09.55

Sommarlusts förskola
10.00 - 10.25

Sjögårdens förskola * 
10.30 - 10.50

Lill-Anton / Österängs förskola ** 
10.30 - 10.50

Yngsjö skola : parkeringen
13.00 - 13.45

Härnestad : Allebodavägen 178
14.15 - 14.30

Magleladans förskola ** 
14.50 - 15.05

Österlia : Donners väg
15.20 - 15.35

Kärrfästorna : Kärrfästevägen 100
15.45 - 16.00

Olseröd : Gamla skolan
16.20 - 16.40

Maglehem : torget
17.00 - 18.00

Huaröd : torget
18.30 - 18.50

Sönnarslöv : kyrkan
19.00 - 19.15

Huaröd : torget
18.30 - 18.50

Sönnarslöv : kyrkan
19.00 - 19.15
 

* en gång/månad 31/1, 28/2, 28/3, 25/4, 23/5
** en gång/månad 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5


Tisdag – jämna veckor

11/1, 25/1, 8/2, 22/2, 8/3, 22/3, 5/4, 19/4, 3/5, 17/5, 31/5, 14/6

Vittskövle skola
09.00 - 09.25

Möllekullens förskola * 
09.35 - 09.55

Svalans förskola *
10.25 - 10.45

Huaröds förskola ** 
09.55 - 10.15

Slättängens förskola ** 
10.45 - 11.05

Anstalten Kristianstad
Ej allmän hållplats
 

Tisdag – udda veckor

18/1, 1/2, 15/2, 1/3, 15/3, 29/3, 12/4, 26/4, 10/5, 24/5, 7/6

Kiaby skola 
09.00 - 10.00

Trolle Ljungby skola 
10.20 - 11.20

Vilan : Borggatan 20
15.05 - 15.35

Gringelstad : Gringelstadsv./Lergravsv. 3
16.00 - 16.25

Anstalten Kristianstad
Ej allmän hållplats

* en gång/månad 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6
** en gång/månad 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5


Onsdag – jämna veckor

12/1, 26/1, 9/2, 23/2, 9/3, 23/3, 6/4, 20/4, 4/5, 18/5, 1/6, 15/6

Dahlgårdens förskola 
08.45 - 09.15

Linderöds förskola 
09.45 - 10.10

Rickarums förskola 
10.30 - 10.50

Hovby : Byagatan
16.00 - 16.15

Köpinge : Bamsholmsvägen (skolan)
16.30 - 17.10

Åsum : Lottavägen/Fyrverkarevägen
17.20 - 17.40

Åsumtorp : Torpvägen
17.50 - 18.05
 

Onsdag – udda veckor

19/1, 2/2, 16/2, 2/3, 16/3, 30/3, 13/4, 27/4, 11/5, 25/5, 8/6

Viby skola 
08.45 - 09.40

Österslövs skola 
10.10 - 11.00

Råbelöfs resursskola 
11.15 - 11.35

Fjälkestads skola 
11.45 - 12.15

Rickarum (ej 25/5)
16.15 - 16.30 

Äsphult : kyrkan (ej 25/5)
16.45 - 17.15 

Linderöd : bygdegården/Hambov. (ej 25/5)
17.30 - 19.00


Torsdag – jämna veckor

13/1, 27/1, 10/2, 24/2, 10/3, 24/3, 7/4, 21/4, 5/5, 19/5, 2/6, 16/6

Vanneberga : Garnaffären
15.15 - 15.45

Tosteberga : Bodavägen 6
16.00 - 16.25

Bäckaskog : Stationen
16.55 - 17.15

Rinkaby : Kiosken
17.35 - 17.50

Viby : Örkullevägen 5 ”gröningen”
18.05 - 18.25

Helgedal : Humlevägen/Sibyllevägen
18.45 - 19.05
 

Torsdag – udda veckor

20/1, 3/2, 17/2, 3/3, 17/3, 31/3, 14/4, 28/4, 12/5, 9/6

Ivö : Klackavägen ”Pepparkaksbageriet”
13.20 - 13.45 

Barum : Barumsvägen 624
14.15 - 14.30

Villands Vånga : Vånga förskola/busshållplatsen
14.50 - 15.15

Mjönäs : Mjönäsvägen 728
15.35 - 16.00

Skärsnäs : Skärsnäsv./Mjönäsv. (ej 14/4)
16.15 - 16.35

Österslöv : Lövens väg 40 (ej 14/4)
17.35 - 18.00

Balsby : Arons väg/Balsby sjöväg (ej 14/4)
18.10 - 18.30


Fredag – udda veckor

21/1, 4/2, 18/2, 4/3, 18/3, 1/4, 29/4, 13/5, 27/5, 10/6

Månsagårdens förskola 
08.45 - 09.25

Smultronställets förskola * 
09.40 - 10.00

Villands förskola ** 
09.40 - 10.00

Nymö förskola 
10.20 - 10.35

Horna : KGT
10.50 - 11.05

Ullstorp : Ullstorpsvägen 90
14.45 - 15.00

Norra Strö : kyrkan
15.20 - 15.50

Bjärlöv : N Bjärlövsvägen 45
16.00 - 16.20

Torsebro : Torsebro byväg 80
16.30 - 16.50

* en gång/månad 21/1, 18/2, 18/3, 29/4, 27/5
** en gång/månad 4/2, 4/3, 1/4, 13/5, 10/6

Balsby : tor udda
Barum : tor udda
Bjärlöv : fre udda
Bäckaskog : tor jämn
Björkets förskola : mån udda
Dahlgårdens förskola : ons jämn
Fjälkestads skola : ons udda
Furuboda : mån jämn
Gringelstad : tis udda
Helgedal : tor jämn
Helgedals förskola : mån udda
Horna : fre udda
Hovby : ons jämn
Huaröds förskola : tis jämn
Huaröd torg : mån udda
Härnestad : mån udda
Ivö : tors udda
Kiaby skola : tis udda
Kärrfästorna : mån udda
Köpinge : ons jämn
Lill-Antons förskola : mån udda
Linderöd : ons udda
Linderöds förskola : ons jämn
Maglehem : måndagar
Magleladans förskola : mån udda
Mjönästor : udda
Månsagårdens förskola : fre udda
Möllekullens förskola : tis jämn
Norra Strö : fre udda
Nyehusen : mån jämn
Nymö förskola : fre udda
Olseröd : mån udda
Rickarum : ons udda
Rickarums förskola : ons jämn
Rinkaby skola : mån jämn
Rinkaby : tor jämn
Råbelöf resursskola : ons udda
Sjögårdens förskola : mån udda
Skärsnäs : tor udda
Slättängens förskola : tis jämn
Smultronställets förskola : fre udda
Sommarlusts förskola : mån udda
Svalans förskola : tis jämn
Sönnarslöv : mån udda
Torsebro : fre udda
Tosteberga : tor jämn
Trolle Ljungby skola : tis udda
Ullstorp : fre udda
Vanneberga : tor jämn
Viby skola : ons udda
Viby : tor jämn
Vilan Borggatan : tis udda
Villandsgårdens förskola : fre udda
Vittskövle skola : tis jämn
Vånga : tor udda
Yngsjö affär : mån jämn
Yngsjö skola : mån udda
Åhuskärr : mån jämn
Åsum : ons jämn
Åsumtorp : ons jämn
Ängslyckans förskola : mån jämn
Äsphult : ons udda
Österlia : mån udda
Österslöv : tor udda
Österslövs skola : ons udda
Österängs förskola : mån udda

Events

Loading

Search the catalogue

Language